Szpachlowanie wałkiem – wygodna i szybka aplikacja


Przygotowanie ścian do malowania nie jest łatwe, szczególnie w starym budownictwie. Często bywa tak, że szybszym sposobem na wyrównanie ścian jest postawienie płyt kartonowo – gipsowych. Kolejnym krokiem, tak jak w przypadku każdej powierzchni, powinno być szpachlowanie. Jest to zabieg polegający na wygładzeniu ściany poprzez nałożenie na nią masy szpachlowej i jej wyszlifowanie. W ten sposób otrzymuje się równe i gładkie powierzchnie. Wyrównanie ścian można wykonać na kilka sposobów.

Przygotowanie do prac

Najpopularniejszą metodą jest ta, z wykorzystaniem masy szpachlowej oraz szpachelki i zestawu do nakładania. Coraz większe uznanie wśród fachowców, zdobywa technika nakładania przygotowanej masy, wałkiem. Jest to bardzo szybki sposób na wygładzenie ścian, pozbawionych dużych ubytków. Szybka i łatwa aplikacja, to bez wątpienia jedna z największych zalet, używania wałka do tego typu zadań. Zanim jednak przystąpi się do głównego etapu, należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Pierwszym krokiem jest usunięcie ze ścian i sufitów wkrętów, gniazdek czy innych wystających elementów. Następną czynnością, jest gruntowanie odpowiednim preparatem. Warto pamiętać, aby mocno wetrzeć i rozprowadzić środek po całej powierzchni. Po wyschnięciu podłoża, można przystąpić do czynności, jaką jest szpachlowanie ścian. Mieszankę przygotowujemy według instrukcji na opakowaniu pamiętając, aby ilość przygotowanej masy szpachlowej wystarczyła na zakres wykonywanej pracy.

Szpachlowanie jak malowanie

Po zanurzeniu wałka w gładzi szpachlowej, postępuje się podobnie jak przy malowaniu ścian farbą. Równomiernie rozprowadzoną masę, trzeba wygładzić następnie pacą, starając się przy tym zdjąć nadmiar gładzi. W tym momencie można przejść do klasycznego szlifowania ściany, przy pomocy odpowiedniego urządzenia albo ręcznie. Użycie wałka do szpachlowania ścian jest najbardziej efektywnym i wygodnym rozwiązaniem do przygotowywania ścian typu karton-gips. Technika ta sprawdza się zarówno przy nakładaniu gładzi na ściany, jak i sufity. Ta prosta w użyciu metoda, może zaoszczędzić sporo czasu przy pracach remontowych.

Zobacz koniecznie: https://remperfekt.pl